XXV. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

6 marca 2020 roku w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy pod patronatem Wójta Gminy Siennica  odbył się jubileuszowy- 25 konkurs Piosenki Obcojęzycznej.  Wzięło w nim udział  28 uczestników, którzy zaprezentowali swój talent na scenie Zespołu Szkół. Zgodnie z regulaminem konkursu byli to uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich.  Uczestnicy śpiewali w języku angielskim, rosyjskim oraz niemieckim.

Językowe i wokalne zdolności oceniało jury w składzie: p. Makary Janowski (producent i reżyser filmowy, przewodniczący jury), p. Magdalena Zygnerska nauczyciel języka angielskiego i francuskiego,  p. Izabela Wróblewska nauczyciel języka niemieckiego oraz p. Agnieszka Durka nauczyciel języka angielskiego i rosyjskiego. Ich zadanie nie było łatwe, ponieważ występy uczestników były na bardzo wysokim poziomie. Po czterogodzinnych przesłuchaniach jury udało się na naradę, a po niej nastąpiło uroczyste wręczanie nagród i występy laureatów.

Na pierwszym miejscu uplasowała się Martyna Wocial z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim,

II miejsce przypadło Tobiaszowi Kurowskiemu - uczniowi IV klasy Technikum Zespołu Szkół w Siennicy,

III miejsce przyznano  Julii Wróbel z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.

Wyróżnieni zostali:

  • Maciej Grudzień z zespołem - Zespół Szkół nr 2 Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim,
  • Maksymilian Duszczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Siennicy
  • Maja Gołębiewska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Żakowie. 

Nagroda specjalna została przyznana Aleksandrze Rek. 

Spośród uczestników konkursu publiczność wyłoniła swojego faworyta, którym został wspomniany wcześniej Tobiasz Kurowski. W tym roku nagrody i gadżety dla uczestników były ufundowane przez  Wójta Gminy Siennica oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich, którym niniejszym składamy
serdeczne podziękowanie za wsparcie!

Za rok odbędzie się kolejna edycja konkursu, na którą już teraz serdecznie zapraszamy utalentowanych wykonawców.