eat better feel better

W ferie zimowe w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w ramach projektu "Myśleć, pracować współpracować" młodzież technikum wzięła udział w warsztatach dietetycznych.  Pod okiem trenerów Pani Zuzi i Pana Michała uczyli się przyrządzać zdrowe i pyszne dania.  Kilka naturalnych, łatwo dostępnych produktów, jedna chwila, garść sprawdzonych przepisów i szczypta wyobraźni to cały przepis na przysłowiowe "eat better feel better". 

Na warsztatach dowiedzieli się, że istnieje ogromna różnica między „jedzeniem" a „odżywianiem". Te dwa słowa nie są synonimami! Odżywianie to świadomy proces dostarczania swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych mu do sprawnego funkcjonowania składników odżywczych, właściwej porcji energii, dobrego smaku i przyjemności.

Młodzież na warsztatach fizycznie poznała tę różnicę, aby później zaprezentować tą wiedzę szerszemu gronu. Podczas przygotowanej degustacji zdrowych dań zaprezentowali kilkanaście propozycji co jeść, aby być w dobrej formie. Uczniowie udowodnili, że zdrowe jedzenie może być pyszne.

Zdrowy, dobrze zbilansowany jadłospis to nic innego jak źródło radości i zdrowia. Po warsztatach już nigdy nie będziemy chcieli „jeść byle co i byle jak".