Wystawa "ZAKAZANE KSIĄŻKI"

W dniach 22-29 września 2020 r. obchodzimy Tydzień Zakazanych Książek 2020. W Bibliotece szkolnej prezentujemy wystawę: „Zakazane książki na przestrzeni dziejów” z publikacji dostępnych w bibliotece szkolnej. Co ciekawe, w bibliotece mamy całkiem pokaźny zbiór literatury obcojęzycznej i z tego księgozbioru też znalazły się książki na wystawę.

Chcemy, aby Tydzień Zakazanych Książek był nie tylko akcją uświadamiającą, ale żeby był okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcił do czytania, także książek, którym przypięto łatkę niepoprawności religijnej, politycznej, obyczajowej etc. 

Zakazane książki są to książki, do których dostęp nie był dozwolony. Praktyka zakazu książek była formą cenzury, a często politycznych, religijnych lub moralnych motywacji. W rezultacie, książki mogły być usuwane ze szkół i bibliotek na poziomie regionalnym, krajowym bądź światowym.

Przy pomocy uczniów z klas 4T, 2ap i 2bg udało się zorganizować piękną wystawę, która zachęca do przyjrzenia się tematowi zakazanych książek. Wystawa wzbudza duże zainteresowanie wśród uczniów.

A my wszyscy mówmy: NIGDY WIĘCEJ CENZURY!!!