Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej

W dniach 4-10 października 2020 obchodzimy Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej, czyli World Space Week. Przez najbliższe kilka dni na całym świecie odbędzie się wiele wydarzeń popularyzujących tematykę kosmiczną. W Polsce zorganizowane zostaną m.in. live streamy z materiałami edukacyjnymi. Z powodu pandemii COVID-19 w tym roku większość wydarzeń będzie odbywała się on-line.World Space Week został uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1999 roku. Dlaczego taka data? Umiejscowienie go w dniach od 4 do 10 października każdego roku motywowane jest rocznicami wystrzelenia pierwszego sztucznego satelity przez ZSRR  w dniu 4.10.1957 r. oraz wejścia w życie traktatu o przestrzeni kosmicznej  z dnia 10.10.1967 r., a podpisanego 27.01.1967 r.

Dużo już wiemy o kosmosie dzięki rozwojowi nauki. Ale spójrzmy ile jeszcze przed ludzkością do odkrycia w tym temacie.

Więcej wiadomości o tym wydarzeniu dowiecie się z wystawy w bibliotece szkolnej. Oczywiście wykorzystaliśmy do niej też książki dostępne w naszej bibliotece. Z nich powstała wystawa.

W powstaniu wystawy w związku z tym świętem brali udział uczniowie z klas 2Tg i 4T.

Zapraszam do biblioteki i oglądania wystawy.