Konkurs Papieski

Nasza uczennica Monika Pałdyna z klasy II TTg, zajęła I miejce w XXI Ogólnopolskim Konkursie Papieskim zorganizowanym przez Małopolską Wojewódzką Komendę OHP w Krakowie wraz z Hufcem Pracy w Wadowicach. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Hasło przewodnie: Jan Paweł II niosący młodzieży dobrą nowinę – „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

Głównym celem tegorocznego konkursu było: rozpowszechnianie ponadczasowych i uniwersalnych wartości, płynących z nauczania Świętego Jana Pawła II, ukazanie wartości życia i jego piękna pomimo pandemii oraz propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania młodzieży.

W kategorii: fotografia - praca Moniki została oceniona najwyżej przez profesorów krakowskich uczelni, wśród 167 prac nadesłanych przez uczniów z całej Polski.

Rozdanie nagród miało miejsce 27 czerwca br. przy Ołtarzu Papieskim na sądeckich błoniach w Starym Sączu.

Opiekunem szkolnym w konkursie był katecheta Robert Rowicki.

Monice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.