Czy znasz miasto swoje?

"Czy znasz miasto swoje?"- tak brzmiał tytuł gry terenowej, jaką odbyli uczniowie Technikum Organizacji Turystyki ze szkoły w Siennicy podczas jesiennej wycieczki do Mińska Mazowieckiego w ramach przedmiotów zawodowych. Młodzież miała za zadanie rozwiązać kilkanaście zadań w Mińsku Mazowieckim.

A o to niektóre z nich: Który artysta jako dziecko bawił się w parku Dernałowiczów? Na terenie jakiej wsi znajdowała się najstarsza szkoła elementarna? Kogo przedstawia popiersie znajdujące się na frontowej ścianie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim i jaki artysta wykonał to dzieło? Ile pilastrów znajduje się nad głównym portalem pałacu? Kto i kiedy nadał prawa miejskie miejscowości Mieńsko? Jak brzmiała nazwa miasta do 1916 r.? Jaki obiekt został wybudowany w latach 1818-23 przy Trakcie Brzeskim? Przy jakim rondzie znajduje się słynna Galeria Partner? Ponadto uczniowie uczestniczyli w prelekcji w Muzeum 7.Pułku Ułanów Lubelskich, na której poznali historię oraz pamiątki pułku stacjonującego w Mińsku Mazowieckim w latach 1921-39 . A może Ty ,Drogi Czytelniku, wiesz, jak nazywał się ostatni dowódca 7. Pułku Ułanów Lubelskich? I jaki generał został patronem wymienionego wyżej pułku? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii, topografii oraz o osobliwościach turystycznych Mińska uczniowie z klasy turystycznej będą dla Ciebie najlepszym przewodnikiem. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z naszego wypadu do miasta.