Obchody 103. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się inspiracją do wspólnego świętowania. 11 listopada 2021 r. na terenie ogrodu Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy, w ramach obchodów Narodowego Świata Niepodległości uczniowie i nauczyciele obu  szkół siennickich,

władze gminy, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Siennickiej, Absolwenci Szkoły oraz mieszkańcy gminy, uczestniczyli V Siennickim Koncercie pt. „Pieśni patriotyczne przy ognisku”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej.

Uroczyste rozpoczęcie  nastąpiło po godz. 15:00 na placu przed głównym wejściem do budynku Zespołu Szkół. Wyznaczone delegacje zapaliły Znicz Pamięci przy pomniku przed Szkołą, upamiętniającym udział szkoły w walkach o prawo do używania języka polskiego w szkołach w czasie trwania zaboru rosyjskiego (tzw. „strajk szkolny” w 1905 r.) oraz pamiątkowym głazie poświęconym pamięci wykładowcy Seminarium Nauczycielskiego w Siennicy Antoniego Królikowskiego, żołnierza 205 pułku piechoty Armii Ochotniczej poległ w 1920 r. nad Narwią. 

Następnie na terenie ogrodu szkoły przy kiełbaskach z ogniska i grochówce z kuchni polowej zgromadzeni włączyli się w wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Słodki poczęstunek zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich „Zglechowianki” ze Zglechowa. Dodatkową atrakcją była przygotowana loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.

Młodzież ZS Siennica zaprezentowała się w kurtkach z projektu POCLILUJMY, promując w ten sposób projekty unijne i Szkołę.

To był niezapomniany dzień a zabawa przednia. Frekwencja i pogoda dopisały i wszyscy długo się bawili.