Literatura jest kobietą

Literatura jest kobietą i jako kobieta spełnia kluczową rolę w życiu wszystkich społeczeństw. Przez kolejne wieki wyrażała piękno, opisywała określone wzorce,

poszukiwała wiedzy o człowieku, uczyła i wskazywała rozwiązania, oceniała zastaną rzeczywistość, wyrażała stan ducha i uczuć, kształtowała społeczeństwa, mówiła prawdę bez owijania w bawełnę, angażowała się w sprawy narodowe i polityczne, dostosowywała się do rytmu współczesności, kształtowała etos inteligencji, niekiedy przedstawiała wizję przyszłości, utrwalała historię, bawiła i wzruszała. 

Chociaż literaturę tworzą w równej mierze mężczyźni, z okazji Dnia Kobiet zrobiliśmy ukłon w stronę kobiet z nią związanych - pisarek współczesnych oraz tych, które tworzyły wcześniej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. INFO