ZAWODY SPORTOWO – OBRONNE O PUCHAR DOWÓDCY 23. BAZY LOTNICTWA TAKTYCZNEGO

W dniu 5 października 2021 roku na terenie obiektów sportowych naszej bazy zostały zorganizowane i przeprowadzone zawody sportowo – obronne klas mundurowych szkół średnich o Puchar Dowódcy 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego im. ppłk. pil. Jana Zumbacha. 

Zawody zostały zrealizowane na podstawie porozumień o współpracy pomiędzy naszą jednostką a szkołami z oddziałami przygotowania wojskowego. Głównym celem tego przedsięwzięcia było upowszechnienie wiedzy obronnej, podnoszenie indywidualnych umiejętności ważnych dla bezpieczeństwa państwa oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku żołnierza polskiego i propagowanie postaw patriotycznych.

W zawodach udział wzięły niżej wymienione szkoły średnie:

- I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie,

- Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 w Urlach,

- Zespól Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy,

- I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Dębe Wielkie,

- Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim,

- Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim.

W wyniku sportowej rywalizacji uzyskano następujące rezultaty:

 I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie,

II miejsce - Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim,

III miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 w Urlach,

IV miejsce - I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Dębe Wielkie,

V miejsce -Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim,

VI miejsce - Zespół Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy.

Uroczystego podsumowania zawodów oraz wręczenia pucharów i wyróżnień dokonał Dowódca 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego Pan płk dypl. pil. Krzysztof STOBIECKI. Dowódca złożył gratulacje zwycięzcom i podziękował wszystkim uczestnikom zawodów za przybycie i sportową walkę. Słowa uznania skierował do wszystkich zaangażowanych w organizacje zawodów, a szczególne podziękowania otrzymała sekcja wf i sportu odpowiedzialna za to przedsięwzięcie.