OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH

ZAWÓD POSZUKIWANY NA RYNKU PRACY

Szybki postęp techniczny w zakresie mechanizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych wymaga od przedsiębiorców nowoczesnej organizacji i technologii wytwarzania. Niezbędnym elementem tej organizacji jest młoda kadra o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Rynek potrzebuje specjalistów przygotowanych do obsługi obrabiarek wykonujących złożone operacje z zakresu różnych rodzajów obróbki skrawaniem.

 

Pracownicy z kwalifikacjami operatora obrabiarek skrawających poszukiwani są w wielu mniejszych i większych zakładach usługowych i produkcyjnych w naszym regionie, kraju i zagranicą. Szlifierz, frezer, tokarz, mechanik obróbki skrawaniem to dziś zawody pilnie poszukiwane na rynku pracy.

 

KWALIFIKACJE:

MEC.05. Użytkowanie obrabiarek skrawających (egzamin organizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną)

 

NAUCZYSZ SIĘ:

  • Przygotować obrabiarkę sterowaną numerycznie do obróbki
  • Przygotować konwencjonalną obrabiarkę skrawającą do obróbki
  • Wykonywać obróbki na obrabiarkach sterowanych numerycznie

 

BAZA DYDAKTYCZNA I WARUNKI KSZTAŁCENIA:

Teoretyczna nauka zawodu odbywa się w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy.

Praktyczną naukę zawodu uczeń realizuje w Spółdzielczym Zakładzie Usług Technicznych SKROPOL w Siennicy.

Uczniowie odbywający praktyki w Spółdzielczym Zakładzie Usług Technicznych SKROPOL w Siennicy otrzymują wynagrodzenie, odzież ochronną, środki czystości. Dla najlepszych absolwentów zakład oferuje zatrudnienie.

 

A po nauce…

 

GDZIE ZNAJDZIESZ PRACĘ?

  • w przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących obróbkę skrawaniem, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych, maszyn budowlanych, samochodów i ciągników,
  • w zakładach przemysłu metalowego w działach produkcyjnych, naprawczych, w narzędziowniach, prototypowniach itp.,
  • w zakładach budowy i eksploatacji taboru kolejowego, budowy silników parowych, spalinowych i turbinowych, napędów hydraulicznych, wyposażenia samolotów i śmigłowców.

JAK WYGLĄDA PRACA W TYM ZAWODZIE? JAK SIĘ BĘDZIESZ GO UCZYŁ? – film odpowie na te i inne pytania.

 

MIEJSCA PRACY W POLSCE I ZA GRANICĄ JUŻ NA CIEBIE CZEKAJĄ!!!