Narodowe czytanie 2019

Jak co roku spotkaliśmy się w sali gimnastycznej , aby  wziąć udział w akcji Narodowego czytania.

Decyzją pary prezydenckiej lekturami Narodowego czytania 2019 zostały: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” Henryka Rzewuskiego. Osiem nowel reprezentujących różne epoki literackie zostało zaprezentowane przez przedstawicieli poszczególnych klas oraz przez p. Grzegorza Wysockiego. Dziękujemy czytającym za możliwość  posłuchania prozy w ich interpretacji. 

Agata Wąsowska

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. INFO