Witamy na stronie Zespołu Szkół w Siennicy

Nasza szkoła jest jedną z najstarszych placówek oświatowych w Polsce. Ponad 150 lat historii i tradycji łączymy z nowoczesnymi rozwiązaniami w systemie szkolnictwa. Oferujemy naszym uczniom nie tylko staże zagraniczne, dzięki którym mają szansę zdobyć umiejętności i kompetencje zawodowe dostosowane do wymagań na europejskim rynku pracy, ale również wymiany międzynarodowe, udział w projektach unijnych, ciekawe miejsca praktyk oraz najlepiej wyposażone pracownie w powiecie. 

Cieszymy się uznaniem rodziców, uczniów oraz lokalnej społeczności. Stosując zasady indywidualnego podejścia do ucznia osiągamy wysokie wyniki dydaktyczne – wśród prymusów są stypendyści Prezesa Rady Ministrów, Wójta Gminy Siennica oraz finaliści Ogólnopolskich Olimpiad. Jesteśmy jedną z nielicznych szkół, gdzie silnie działa Samorząd Uczniowski, angażując uczniów do różnego rodzaju wydarzeń oraz imprez szkolnych i lokalnych, przez co nasza szkoła tętni życiem, a uczniowie rozwijają swoją kreatywność, budują poczucie własnej wartości i świetnie się przy tym bawią. 

Szkoła uzyskuje bardzo dobre wyniki na egzaminach maturalnych i egzaminach potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. 100% zdawalność egzaminu zawodowego (najwyższy wynik w powiecie) pozwolił Technikum zająć wysokie lokaty w rankingu szkół średnich, ogłaszanym corocznie przez miesięcznik „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą”. Nasze Technikum otrzymało tytuł ”Srebrnej Szkoły”

W roku szkolnym 2020/2021 oferujemy kierunki: 

 

 

RANKING SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH PERSPEKTYWY 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ W SIENNICY  jest wśród 200 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020"