Dzień języków obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

W ZS Siennica obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. Wydarzenie to ma podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe Unii Europejskiej, około 60 języków regionalnych oraz liczne dialekty oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości. Nauczyciele językoznawcy opowiedzieli o sile języków europejskich, o europejskiej ochronie dziedzictwa językowego, o wpływie języków na edukację, o tym jak znajomość języków pomaga w życiu. W życiu znajomość języka się przydaje. Ze znajomością języka podróże są łatwiejsze. Dzięki znajomości języków obcych lepiej poznajemy kultury danego kraju, w którym akurat przebywamy. Jeszcze przed uroczystością uczniowie z nauczycielami językoznawcami przygotowali oznaczenie szkoły w języku niemieckim i w języku angielskim wywieszone przy każdym pomieszczeniu w szkole. Uczniowie w śmiesznych scenkach rodzajowych pokazali, że znajomość języka, i to nie tylko wtedy gdy przebywamy za granicą pomaga w wielu sytuacjach. Następnie wszyscy razem rozwiązywaliśmy quiz ze znajomości Wielkiej Brytanii i jej kultury.

Na koniec bawiliśmy się przy piosenkach karaoke w wykonaniu uczniów.