Dzień języków...

Ach! Cóż to był za dzień! 26 września to Europejski Dzień Języków który jest świętem europejskiej różnorodności językowej oraz okazją do podkreślenia korzyści płynących z nauki języków.

Oba aspekty są ważne, gdyż różnorodność językowa jest podstawowym elementem europejskiej tożsamości kulturowej, a zdolność posługiwania się różnymi językami otwiera szerokie możliwości. W całej Europie w salach lekcyjnych, w domach kultury, w instytucjach kulturalnych, restauracjach i na ulicach odbywają się różnorodne imprezy. Zespół Szkół w Siennicy nie pozostał bierny. Szkoła połączyła dwa święta: Dzień Języków Obcych i Światowy Dzień Turystyki, który obchodzony jest 27 września. Dzięki temu udało się zmienić szkołę w ogromną mapę świata. Uczniowie każdej klasy zmienili się w mieszkańców różnych krajów europejskich. Poza wspaniałą muzyką, kreacjami czy stoiskami, uczniowie częstowali nas lokalnymi specjałami z danych krajów, opowiadając przy tym o kulturze, obyczajach i geografii. Cudownie było w jednej chwili gościć w Hiszpanii, Grecji, Anglii, Niemczech (ach te kiełbaski!), Portugalii, Francji czy Bułgarii (tu stoły uginały się od lokalnych przysmaków przygotowanych przez klasę!). Cieszymy się z zaangażowania wszystkich uczniów, bo dzięki nim był to prawdopodobnie najciekawszy Dzień Języków Obcych jaki został zorganizowany przez szkoły w powiecie! 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. INFO