Wielki dzień...

12 Listopada w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy był niezwykle ważnym dniem nie tylko ze względu na obchody dnia 11 Listopada,

czyli uzyskania przez Polskę niepodległości, ale również dlatego, iż w tym dniu szkoła podpisała porozumienie o współpracy z 23 Bazą Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Akt ten jest uwieńczeniem starań, które Dyrekcja szkoły i pracownicy podjęli po decyzji utworzenia w Zespole Szkół w Siennicy klasy o profilu wojskowo-lotniczym. Jest to jedyny taki profil w powiecie.  W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Siennica – Pan Stanisław Duszczyk, Sekretarz Gminy Siennica - Pani Ksenia Wąsowska, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Zenon Jurkowski wraz z radnymi, oraz wielu znamienitych gości. W imieniu Zespołu Szkół akt porozumienia podpisany został przez Panią Dyrektor Agnieszkę Gańko, a w imieniu jednostki przez płk dypl. pilota Pana Krzysztofa Stobieckiego, który jest dowódcą 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Dzięki współpracy z jednostką, uczniowie profilu wojskowo-lotniczego uczestniczyli już w wielu zajęciach zarówno na terenie jednostki jak i Instytutu Lotnictwa w Warszawie. O tym, że zajęcia cieszą się ogromną popularnością pisać nie trzeba, ponieważ uczniowie mogą pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry z bliska przyglądać się pracy pilotów, czy samolotom bojowym takim jak MIG-29. Uczniowie w zaplanowanych na cały rok zajęciach śledzić będą pracę poszczególnych komórek odpowiedzialnych za funkcjonowanie lotniska.  Dyrekcja jak i pracownicy dziękują wszystkim którzy pomogli w utworzeniu jak i funkcjonowaniu klas o profilu wojskowo-lotniczym wierząc że z biegiem lat kierunek ten stanie się jednym z najciekawszych w ofercie edukacyjnej powiatu.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. INFO