Atrakcyjna Ziemia Mińska

23 września uczniowie klas turystycznych uczestniczyli w wizycie studyjnej organizowanej w ramach realizacji zadań publicznych PIT „Atrakcyjna Ziemia Mińska" - organizacja wizyty studyjnej w południowej części powiatu Mińskiego” współfinansowanej ze środków budżetu Powiatu Mińskiego. Podziwialiśmy ślady przeszłości w Gminie Siennica i Gminach ościennych.

Punktami programu były:

1. Mazowieckie sioło Julianówka.

2. Dawny klasztor w Siennicy

3. Muzeum Izba Pamięci Szkół Siennickich.

4. Seminarium Nauczycielskie.

5. Izba Tradycji i Historii OSP w Siennicy.

6. Sanktuarium Matki Bożej w Wielgolesie

7. Latowicz,słynna gmina Ranczo,

8. Gospodarstwo państwa Odalskich - producentów i sprzedawców "Latowickiego czosnku". 

Wycieczka okazała się ciekawą forma uzyskania dodatkowej wiedzy o okolicznych atrakcjach turystycznych i przysmakach regionu, co znacznie zwiększyło nasze zainteresowanie się najbliższym regionem.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. INFO