Z wizytą w Opinogórze

Klasy 2tt i 3t wraz z wychowawczyniami w ramach zajęć programowych języka polskiego wyjechały w kwietniu na całodniową wycieczkę.

Celem były zajęcia w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze oraz zwiedzanie Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. W siedzibie hrabiego Zygmunta Krasińskiego młodzież  uczestniczyła w lekcji na temat „Gorsety, krynoliny, surduty, cylindry… Moda XIX wieku”, podczas której można było dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat strojów i codziennego życia dziewiętnastowiecznych arystokratów. W Opinogórze zwiedziliśmy neogotycki pałacyk, oficynę dworską i powozownię. Gołotczyzna jako siedziba szlachty polskiej to miejsce, gdzie można zobaczyć, jak wyglądały siedziby średniozamożnej i ubogiej szlachty.  Romantyczne i pozytywistyczne ideały ukazane w lekcjach muzealnych uzupełniły naszą wiedzę z historii, literatury i kultury  polskiej  XIX w.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. INFO