XXIV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

XXIV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej przeszedł do historii. Należy się kilka słów podsumowania. Tegoroczna edycja była wyjątkowa (jak każda zresztą) pod wieloma względami. 

Po pierwsze to nagromadzenie języków. Było ich aż trzynaście: angielski, rosyjski, francuski, ukraiński, włoski, hiszpański, japoński, niemiecki, albański, macedoński, chorwacki, serbski i bułgarski. Zgłoszonych zostało 62 piosenki i 60 wykonawców z 39 podmiotów (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, szkoły językowe, domy kultury, biblioteki) z powiatu mińskiego i Warszawy. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkół podstawowych. W kategorii klas I-IV wystąpiło 14 wokalistów, a w kategorii V-VIII – 29. Najstarsi uczestnicy to gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich, których łącznie było 19. Językowe i wokalne umiejętności solistów, wspieranych niejednokrotnie przez zespoły akompaniujące oraz chórki, oceniało jury w składzie: p. Stanisław Woźnica (przewodniczący jury), p. Magdalena Zygnerska, p. Małgorzata Kiełczykowska, p. Marta Czerniak, s. Alina Skapets, p. Anna Prokurat i p. Ryszard Łubkowski. Mieli bardzo trudne zadanie ponieważ z roku na rok poziom prezentowany przez młodych wokalistów jest coraz wyższy. Przesłuchania odbyły się 26 lutego. Trwały prawie 8 godzin! Tym bardziej należą się słowa uznania jury, wykonawcom, opiekunom i całej obsłudze konkursu. Drugiego dnia, zgodnie z tradycjom, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i występy laureatów. Spośród nich publiczność (społeczność Zespołu Szkół i uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej w Siennicy) wyłoniła swojego faworyta. Został nim uczeń siennickiej podstawówki, Maksymilian Duszczyk. Nagrody i gadżety dla uczestników i laureatów w tym roku ufundowali: wójt Gminy Siennica, Bank Spółdzielczy w Siennicy, Szkoła Językowa Mrozy, Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich, Rada Rodziców ZS, „Jarcyk” przewozy pasażerskie oraz przyjaciele szkoły i wielbiciele konkursu. Za wszelką pomoc, wsparcie, wyrozumiałość, cierpliwość – bardzo dziękujemy.

Lista laureatów i nagrodzonych jest długa, ale warto przeczytać do końca

Nagroda specjalna: Dom Sztuki, Warszawa

Nagroda dla najmłodszego uczestnika: Eliza Cembrowska

Nagroda Dyrektora Zespołu Szkół: Zuzanna Zawadzka, Szkoła Podstawowa, Grodzisk

Nagroda Dyrektora i Rady Rodziców Zespołu Szkół: Julia Sulej i Tobiasz Kurowski

 

Szkoły podstawowe I-IV

I miejsce – Ula Żydaczewska, Dom Sztuki, Warszawa

II miejsce – Zofia Orzechowska, Miejska Szkoła Artystyczna, Mińsk Mazowiecki

III miejsce – Kalina Sołtysiak, Szkoła Podstawowa, Kałuszyn

Wyróżnienia:

Eliza Cembrowska, Szkoła Podstawowa, Mrozy

Halszka Rembowska, Miejska Szkoła Artystyczna, Mińsk Maz.

 

Szkoły podstawowe V-VIII

I miejsce – Jakub Wieczorek, Szkoła Podstawowa, Jakubów

II miejsce – Maryla Brzezińska, Szkoła Podstawowa, Marianka

                 Maja Szelągowska, Szkoła Podstawowa, Jakubów

Wyróżnienia:

Maksymilian Duszczyk, Szkoła Podstawowa, Siennica

Angelika Wronowska, Zespół Szkół, Latowicz

 

Szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Marta Szuba, GiLO, Mińsk Mazowiecki

II miejsce – Aleksandra Rek, Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące, Mińsk Mazowiecki

III miejsce – Zuzanna Zych – Szkoła Podstawowa Nr 3, Mińsk Mazowiecki

Wyróżnienia:     

Maciej Grudzień, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2, Mińsk Mazowiecki

Magdalena Nogańska, Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące, Mińsk Mazowiecki

Za rok jubileuszowy XXV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, na który już zapraszamy!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. INFO