Warsztaty Animacyjne w Załęczu Wielkim

Uczniowie klasy pierwszej technikum obsługi turystycznej byli pięć dni (19-22 luty) na wyjazdowych warsztatach przygotowujących

do pełnienia funkcji animatora czasu wolnego  dzieci i dorosłych. Zajęcia prowadzili doświadczeni pracownicy firmy turystycznej  Rainbow Tours, która obejmuje patronatem uczniów klasy pierwszej i drugiej naszego technikum. Biuro podróży  Rainbow podobnie jak w tamtym roku poniosło koszty szkolenia. Czas pobytu w Załęczu Wielkim – pięknym ośrodku harcerskim położonym w dorzeczu Warty (6km do najbliższego sklepu, brak zasięgu) mieliśmy wypełniony po brzegi. Oprócz zajęć teoretycznych, w grupach przygotowaliśmy zajęcia dla dzieci. Najważniejsze, żeby zabawy były atrakcyjne, aby dzieci zostawione w hotelu pod opieką animatorów wracały do rodziców zadowolone. Dzieci bardzo lubią aktywność fizyczną przy muzyce toteż poznaliśmy kilka fajnych układów tanecznych (lekcje nazywano lekcjami choreografii). Szybka muzyka porywała nas do tańca i wyszło na jaw jaką kto ma kondycję. Dużo radości przyniosła nam nauka układów tanecznych dla dorosłych, ale już przykłady ćwiczeń jogi okazały się bardzo trudne mimo zachęt ze strony prowadzącego – wytrzymaj pozycję. Dobrze, że w pobliżu sali ćwiczeń czekały na nas pokoje z wygodnymi łóżkami i prysznic. Odpocząć można także było (bo przecież siedzieliśmy na krzesłach) w trakcie lekcji branżowego angielskiego.  Finiszowaliśmy przygotowując  wieczór dla dorosłych. Udało się nam wkręcić w atmosferę zabawy i poczuliśmy się jak turyści na wakacjach.

W drodze do Załęcza zatrzymaliśmy się w Łodzi, gdzie jest  „centrala” biura Rainbow – zobaczyliśmy jak może wyglądać nasze przyszłe miejsce pracy. Przeszliśmy się też ulicą Piotrkowska podziwiając łódzką secesję. Niestety  drogę  powrotną wydłużyły  korki w Górze Kalwarii i Kołbieli i tak w piątek wróciliśmy z wczasów do rzeczywistości.

Chętnie za rok pojedziemy na takie zajęcia – w praktyce zobaczyliśmy jak można uczyć się bawiąc i ile trzeba się natrudzić, aby atrakcyjne  zajęcia przygotować i przeprowadzić.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. INFO