Siennickie Inspiracje Liryczne

Od ośmiu lat listopad w Zespole Szkół w  Siennicy jest okresem gorących przygotowań do  spotkania z  poezją śpiewaną:

Siennickie Inspiracje Liryczne, po raz kolejny pod honorowym patronatem Pana Stanisława Duszczyka, Wójta Gminy Siennica. Głównym celem, jaki wyznaczyli sobie organizatorzy, to: popularyzacja tego rodzaju muzyki, prezentacja dorobku szkolnych grup wokalnych i wykonawców indywidualnych, prezentacja tekstów poetów znanych młodzieży ze szkoły i spoza niej, konfrontacja i wymiana doświadczeń artystycznych, doskonalenie warsztatu, integracja, rozbudzanie aktywności kulturalnej oraz wrażliwości estetycznej zwłaszcza u młodzieży. Wszystko odbyło się w niesamowitej scenerii. Szkolna sala tego wieczoru zamieniła  się w  jesienny park oświetlony blaskiem świec i latarni. Unosił się subtelny zapach liści, szarlotki serwowanej na ciepło z bitą śmietaną i cynamonem. Jeśli chodzi o ciasta to szkoła zawsze może liczyć na wsparcie ze strony cudownych Rodziców uczniów. Najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności za wsparcie naszej działalności i okazaną życzliwość należą się dla Banku Spółdzielczego w Siennicy dzięki wsparciu organizatorzy mogli zrealizować założone cele i zamierzenia.         

Po części konkursowej odbyło się głosowanie i skrupulatne przeliczenie głosów. Czas oczekiwania na werdykt był wypełniony kolejną dawką dobrej muzyki. Jako  gość specjalny wystąpił zespół KRESKA pod opieką Pana Jakuba Maguzy.           
Nagrodę publiczności, słynną Siennicką Nutkę wygrali: Marta Zwierz, Grzegorz Bylinka i Bartek Zalewski. Zaprezentowali piosenkę „ Tango Rzeź” (sł. Bartek Magdziarz, muz. Urszula Borkowska). Dwa wyróżnienia powędrowały do Pani Moniki Pszkit za piękną interpretację piosenki Małgorzaty Wojciechowskiej „ Kujawiak Żałobny” i Tobiasza Kurowskiego, który przypomniał pieśń słynnego rosyjskiego barda Bułaty Okudżawy -  „ Modlitwa”. Nagrody wręczyła Pani Agnieszka Gańko, Dyrektor Zespołu Szkół w Siennicy.            
Warto wspomnieć, że w przygotowaniach  pomagali absolwenci szkoły co świadczy o niebywałym zżyciu naszej społeczności.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego wieczoru, wszystkim za wsparcie i pomoc, za dobre słowo. Dzięki Wam „magia wieczoru” była jeszcze większa.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. INFO