środa, styczeń 16, 2019

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Staże zawodowe w Portugalii

FunfuszeUnia

W terminie 20.05.2018r. – 11.06.2018r. uczniowie z Zespołu Szkół w Siennicy odbyli staże zawodowe w Portugalii w ramach projektu nr POWERVET-2016-1-PL01-KA102-023683 pt. „EUROPEJSKIE DOŚWIADCZENIA”, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Tego typu projekty szkoła realizuje już od kilku lat, żeby pomóc nabyć uczniom doświadczenie w przyszłym zawodzie.

Na staże zagranicznie wyjechali uczniowie kształcący się na takich kierunkach jak technik obsługi turystycznej i technik urządzeń energetyki odnawialnej. Na miejscu turystyczni, przez trzy tygodnie pracowali w organizacjach związanych z branżą turystyczną, takich jak hotele, agroturystyki, restauracje, biura podróży oraz uczniowie z systemów energetyki odnawialnej pracowali w firmach zajmujących się wentylacją, rekuperacją i montażem systemów energii odnawialnej. Wszyscy uczyli się samodzielności, rzetelności i odpowiedzialności, a przede wszystkim poznali swój przyszły zawód i realia pracy zagranicą. Jednak staże zagraniczne to nie tylko praca. W dni wolne organizowane były krajoznawcze wycieczki do wybranych miast kraju. Pozwala to poznać kraj od strony turystycznej i sprawia, że praktyki zagraniczne są dla uczniów atrakcyjniejsze. Wyjazd jest w pełni sponsorowany ze środków Unii Europejskiej. Oznacza to, że uczniowie mają wszystko zapewnione – od przelotu, przez zakwaterowanie, wyżywienie i usługi towarzyszące.