sobota, luty 23, 2019

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Pozdrowienia ze słonecznej Italii!

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły odbywa staże zagraniczne. Realizacją zadań związanych ze stażami realizowanymi w ramach projektu „Europejskie doświadczenia”, pragnie podzielić się tzw. grupa włoska.

Młodzież pod opieką p. Grażyny Zdun i p. Anny Jackowskiej odbywa praktyki w Spoleto w samym sercu Umbrii. Miasto urokliwe, z mnóstwem zabytków, które od pierwszego dnia młodzież poznaje. Stażyści zgodnie z planem praktyk trafili do hoteli i biura podróży (technikum turystyczne) oraz do sklepu z artykułami hydraulicznymi i do gospodarstwa agroturystycznego (technikum energii odnawialnej). W hotelach pomagają w przygotowaniu i wydawaniu śniadań, sprzątają pokoje, pomagają na recepcji. W biurach podróży uczą się wyszukiwania i kompletowania ofert turystycznych. Sklep to miejsce pełne różnych (czasem dziwnych) narzędzi i urządzeń. Chłopcy z zapałem pomagają odnajdywać różne potrzebne detale. Praca na farmie to zajęcia związane z przygotowaniem basenu kąpielowego ogrzewanego energią pozyskiwaną z kolektorów. Umiejętności nabyte podczas zajęć praktycznych jak najbardziej wszystkim się przydają! Do tego doskonalą swój język angielski i włoski.

 

Nie samą pracą młody człowiek jednak żyje! Stażyści odbyli wycieczką do Rzymu, gdzie obejrzeli sztandarowe zabytki Wiecznego Miasta z Watykanem na czele. Byli również w Asyżu i Perugii, gdzie mogli przyklęknąć przy grobie świętego Franciszka i świętej Klary oraz podziwiać min. podziemną Perugię. Wykorzystując czas wolny grupa wdrapała się na najwyższy w okolicy szczyt Monteluco oraz skorzystała z kąpieli morskiej i słonecznej w San Benedetto del Tronto.

Odpowiadając na odwieczne pytanie: TAK! GORĄCO (DOSŁOWNIE) POLECAMY WYJAZD NA STAŻE!