sobota, luty 23, 2019

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Świat za drutami. Wycieczka klasy I i II TT do Lublina.

„Świat za drutami” to wspomnienia osób, które przeżyły obóz w Majdanku. Od wysłuchania ich relacji zapisanych w formie nagrania video uczniowie klasy I i II tt rozpoczęli zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku podczas wycieczki do Lublina. Mimo tragicznych warunków więźniowie obozu koncentracyjnego zachowali takie wartości jak przyjaźń, wsparcie, odwaga, życzliwość i pomoc słabszym. Mimo, że położone na  rozległym terenie obozu baraki, komory gazowe i krematorium robią niezwykle silne wrażenie, mogliśmy się przekonać, że z przeszłych wydarzeń możemy czerpać prawdę o kondycji człowieka.  

 Dla uczczenia ofiar fabryki śmierci uczniowie wraz z p. Mariolą Żylak, p. Małgorzatą Michalik i p. Agatą Wąsowską zapalili znicz pod Mauzoleum-  Pomnikiem Walki  i Męczeństwa. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po urokliwej Starówce Lublina.