piątek, listopad 16, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

XXIII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - podsumowanie

Chociaż XXIII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej przeszedł już do historii (odbył się 20-21.02.2018r.) warto go podsumować. Teraz, gdy opadły już emocje, można spojrzeć na niego z pewnej już perspektywy.

Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 42 wykonawców z 24 instytucji (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, muzyczne, językowe, biblioteki, domy kultury, stowarzyszenia) z powiatu mińskiego i Warszawy. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkół średnich (18 wykonawców). Wśród ośmiu zgłoszonych języków królował angielski. Były również piosenki wykonane po rosyjsku, francusku, hiszpańsku, niemiecku, włosku. Wisienkami na torcie były piosenki wykonane po ukraińsku i niderlandzku. Przypominamy, że w poprzednich latach był również język grecki, czeski, japoński i koreański. Istna wieża Babel w Siennicy!

Konkurs objęty był patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Mińskiego, Wójta Gminy Siennica. Fundatorami nagród dla najlepszych językowców-wokalistów było mińskie starostwo, siennicka gmina, Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich oraz, co niejednokrotnie podkreślał prowadzący przesłuchania konkursowe gimnazjalista Jakub Mazek, najlepsza w Polsce Rada Rodziców ZS. Zmagania wokalistów oceniało jury w składzie: Magdalena Zygnerska (angielski                              i francuski), Anna Prokurat (niemiecki), Stanisław Woźnica (walory wokalne), Ryszard Łubkowski (rosyjski i ukraiński), Robert Rowicki (języki południa Europy) oraz Jacek Taraszewski (angielski) Zadaniem jury było ocenienie występu przede wszystkim pod względem poprawności i trudności językowej. W drugiej kolejności pamięciowe opanowanie tekstu, umiejętności wokalne oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Jako pierwsza zaprezentowała się najmłodsza grupa uczestników, to jest uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Następnie wystąpili uczniów klas IV-VII, po nich rozpoczęły się przesłuchania gimnazjalistów. Jako ostatni swoje talenty ujawnili uczniowie szkół ponadgimazjalnych. Po burzliwych obradach jury wydało werdykt:

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III

I miejsce – Jakub Rozwadowski - SP w Grzebowilku (ang.)

II miejsce – Halszka Rembowska - Miejska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim (ang.)

III miejsce – Anastazja Korbel - SP w Kałuszynie (ang.)

Wyróżnienia: Amelia Wąsowska - SP w Nowej Pogorzeli (ang.)

                        i Maria de Klerck - SP w Grzebowilku (niderlandzki)

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VII

I miejsce – Jakub Wieczorek - SP w Jakubowie (ang.)

II miejsce – Dominika Dmowska - SP w Kałuszynie (ang.)

III miejsce – Agata Piętka - Szkółka Gitary „Fabryka dźwięku” (ang.)

Wyróżnienia: Wojciech Korbel - Szkoła językowa Mr Ozzy w Mrozach (ang.)

i Amelia Rymanowska - SP w Stojadłach (włoski)

GIMNAZJA

I miejsce – Klaudia Janczak - kl. III gimnazjum SP Nr4 w Mińsku Mazowieckim (ang.)

II miejsce – Martyna Kozłowska – ZS w Siennicy (fr.)

III miejsce – Urszula Buta – GiLO w Mińsku Mazowiecki (fr.)

i Magdalena Ładno - kl. III gimnazjum SP w Żakowie (ros.)

Wyróżnienie: Natalia Guzowska – kl. III gimnazjum SP w Żakowie (ang.)

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce – Klaudia Karpińska – Salezjańskie LO w Mińsku Mazowieckim (ukraiński)

II miejsce – Magdalena Nogańska - Salezjańskie LO w Mińsku Mazowieckim (ang.)

i Tobiasz Kurowski – ZS w Siennicy (ros.)

III miejsce – Katarzyna Dołkowska - Salezjańskie LO w Mińsku Mazowieckim (niem.)

Wyróżnienia: Szymon Zalewski – ZSZ Nr2 w Mińsku Mazowieckim (ang.)

                        i Natalia Zajda – ZSE w Mińsku Mazowieckim (hiszp.)

            Rozdanie nagród odbyło się drugiego dnia konkursu. Oprócz laureatów, ich opiekunów, sponsorów, uczniów, na sali znaleźli się przyjaciele, rodzice, ciocie oraz dziadkowie nagrodzonych. Nagrody wręczali Irena Łukaszewska (SAiWSS), Tomasz Gójski (wice wójt w Siennicy) i Zbigniew Piłatkowski. Należy dodać, że tradycyjnie nagrodę ufundował także Samorząd Uczniowski. Pluszaka, najmłodszej uczestniczce konkursu - niespełna ośmioletniej Nastce Korbel, wręczył przewodniczący Kuba Mazek. Każdy z obecnych laureatów miał możliwość zaśpiewania jeszcze raz swojej piosenki. Widownia entuzjastycznie reagowała na wystąpienia chociaż wybrany repertuar nie zawsze pozwalał na swobodę w odbiorze, a wręcz zmuszał do skupienia. Spontanicznie, gromkim „Sto lat”, uczczono obchodzącą tego dnia urodziny Marysię de Klerck.

            Dziękuję mojej klasie, najlepszej w szkole IIIa, która z niestygnącym zapałem przygotowała konkurs (dekorację, kawiarenkę, rejestrację, szatnię) Podziękować należy Kamilowi, który profesjonalnie czuwał nad nagłośnieniem. Darii – za dokumentację foto. Jeszcze raz Darii i Oli za prowadzenie konkursu przez tyle lat. I nauczycielom: panu Jarosławowi Kozłowskiemu – cichemu „niewolnikowi” konkursu, pani Sylwii Zbiciak – za pytanie „Co jeszcze mogę zrobić?” i jego realizację, panu Jackowi Taraszewskiemu – za wszelkie konsultacje w sprawach organiazyjno-papierkowych, panu Jakubowi Maguzie, dla którego żaden mikrofon nie jest tajemnicą. Kłaniam się nisko wszystkim, dosłownie wszystkim: panu dyrektorowi, nauczycielom i pracownikom szkoły i dziękuję za wyrozumiałość.

BO JAK NIE MY TO KTO! J

                                                                                                          Anna Jackowska