piątek, listopad 16, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Wycieczka po historię i wiedzę o kulturze do stolicy powiatu.

Klasa 1 obsługi turystycznej 2 marca 2018 r odwiedziła mińskie instytucje kultury- Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Dom Kultury. O 8.15 rozpoczęliśmy zajęcia związane z historią lokalnych Żydów. Pracowaliśmy w grupach z różnorodnymi źródłami: teksty, mapy, ikonografia. Dzięki naszej pracy poznaliśmy losy mińskich obywateli pochodzenia żydowskiego, losy trudne, związane z eksterminacją ludności żydowskiej w czasie niemieckiej okupacji. Jest to historia naszych dawnych sąsiadów, której w podręcznikach nie znajdziemy. Po zajęciach obejrzeliśmy także wystawę czasową poświęconą pamiątkom z powstania styczniowego- zbiory pochodzą z prywatnej kolekcji i są imponujące. Chwilę wolnego czasu spędziliśmy w GRALNI, słuchając muzyki z płyt winylowych oraz oglądaliśmy różnorodne gry planszowe. Jest to ciekawe miejsce relaksu, które warto odwiedzić i polecić innym.

 W siedzibie biblioteki znajduje się Punkt Informacji Turystycznej , gdzie możemy uzyskać wiedzę o naszym regionie . Otrzymaliśmy tam mapy , na których zaznaczone są szlaki turystyczne na terenie miasta. Na pewno je wkrótce wykorzystamy do odkrywania tajemnic i piękna najbliższej okolicy.

Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer , który miał na celu poznanie najważniejszych zabytków Mińska Mazowieckiego.

Następnie udaliśmy się do Miejskiego Domu Kultury . Tam odwiedziliśmy wystawy stałe : ‘’Pokój Dernałowiczów’’, ‘’ Mieszkanie Himilsbachów ‘’, ‘’Pokój Piotra S.‘’, ‘’Galerię Rajmunda Giersza‘’ i ‘’Galerię na schodach’’. Najbardziej podobały nam się : pokój Piotra S., jego osobiste pamiątki oraz atmosfera wnętrza i mieszkanie Barbary i Jana Himilsbachów. Ponadto poznaliśmy historię tej instytucji kultury i zadania jakie wypełnia.

Zwieńczeniem naszej wyprawy był wspólny posiłek i rozmowy. Edukacja regionalna była ciekawą odmianą szkolnego dnia .

                                                                                                            Uczniowie I TOT