piątek, grudzień 14, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół w Siennicy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 14 stycznia 2018 roku również w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich.

Po raz siódmy, pomimo niezwykle mroźnego poranka, wolontariusze, uczniowie naszej szkoły oraz SP w Wielgolesie, pod opieką nauczycieli dzielnie kwestowali,  pozyskując środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Każda, nawet najmniejsza kwota podarowana z dobrego serca ma ogromne znaczenie dla ratowania życia najmłodszych pacjentów.

           W godzinach popołudniowych, jak co roku, pięknie udekorowana sala gimnastyczna Zespołu Szkół stała się miejscem wspólnej zabawy. Doskonałym początkiem imprezy był występ Julii Sulej i Tobiasza Kurowskiego. Wiele radości  i wzruszenia dostarczyli najmłodsi uczestnicy, dzieci z siennickich przedszkoli. Zgromadzeni goście mogli podziwiać występy przedszkolaków reprezentujących „Chatkę Puchatka” i „Akademię Smyka” oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wielgolesie.

Wiele emocji wywoływały licytacje gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: t-shirtów, kalendarzy, kubków termicznych, oraz przedmiotów przekazanych przez darczyńców, prowadzone przez Monikę Mazowiecką, Kamila Kowalskiego i Piotra Borowego przy wsparciu pani Katarzyny Zembrzuskiej.   Licytujący mogli zostać posiadaczami vouchera na manicure hybrydowy, voucherów kosmetycznych z Montowni Fryzur w Kołbieli, biletu do kina, płyty „Poema”, obrazów lub książek. Urozmaicenie stanowiły zabawy dla najmłodszych uczestników prowadzone przez uczniów  pierwszej klasy Technikum Obsługi Turystycznej, pod opieką pani Anny Prokurat. Kolejną atrakcją dla dzieci,  przygotowaną przez Mazowieckie Sioło Julianówka była możliwość własnoręcznego wykonania masek karnawałowych.

Niemałą przyjemnością dla uczestników wspólnej zabawy była konsumpcja pysznego śmietankowo-wiśniowego tortu podarowanego przez pana Rafała Majewskiego z Mrozów.
Na gości czekały również ciasta przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły oraz kawa i herbata serwowane w kawiarence.

               Darczyńcy Wielkiej Orkiestry mogli przez całe popołudnie brać udział w loterii fantowej nad której przebiegiem czuwała pani Małgorzata Michalik, zakupić książkę na kiermaszu prowadzonym przez Aleksandrę Czyżkowską, zakupić pop-corn i watę cukrową
w stoisku prowadzonym przez Agnieszkę Korzeniewską.
Atrakcją dla pań była możliwość uzyskania  profesjonalnej porady dotyczącej wyboru kosmetyków u konsultantek firmy Avon.

Wielkie wrażenie na zebranych wywarła zumba zaprezentowana przez panią Ewelinę Kaskę-Łobodowską wraz z grupą Fit&Joy. Panie skutecznie zachęciły zebranych do wspólnej zabawy. Mnóstwo radości wywołał występ grupy Na Pełnej, która parodiami znanych utworów muzycznych zapewniła doskonały nastrój zgromadzonych uczestników imprezy.

Dziecięce twarze ozdabiane były przepięknymi malunkami przez panią Katarzynę Trzmiel. Dla pasjonatów historii przewidziano zwiedzanie Siennickiego Muzeum Szkolnego
z kustoszem panem Tadeuszem Gnoińskim, na zwolenników nowoczesności czekał pan Mirosław Ostrowski w Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii. Osoby, dla których ważna jest troska o zdrowie mogły uzyskać fachowy pomiar ciśnienia krwi oraz poziomu glukozy wykonywany przez panie pielęgniarki Erykę Laskowską oraz Iwonę Wasik.

Pełen atrakcji dzień oferował jeszcze, podobnie jak w ubiegłym roku, ognisko z pieczonymi kiełbaskami, którego sprawną organizacją zajęła się pani Elżbieta Gałązka.
O bezpieczeństwo uczestników zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennicy. Uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali na „Światełko do nieba”, które rozjaśniło zapadający zmrok, ufundowane przez Mirosława Ostrowskiego.

Na zakończenie dnia, pokrzepieni ciepłym posiłkiem uczestnicy imprezy mogli aktywnie spędzić czas na parkiecie sali gimnastycznej. Muzykę do tańca zapewnił zespół „Rekord”.

Tegoroczny, XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy należy zaliczyć do  niezwykle udanych. Do sukcesu przyczynili się: szefowa sztabu, pani Grażyna Zdun, pan dyrektor Zbigniew Piłatkowski, nauczyciele Zespołu Szkół w Siennicy:Jacek Taraszewski, Sylwia Zbiciak, Katarzyna Zembrzuska, Jarosław Kozłowski, Marzena Chojecka, Małgorzata Michalik, Barbara Jaroń, Ania Prokurat, Katarzyna Woś, Elżbieta Gałązka, Mirosław Ostrowski,. dzielni wolontariusze, młodzież i uczestnicząca w imprezie społeczność lokalna.Ogromnym zaangażowaniem w organizację finału Wielkiej Orkiestry i talentem logistycznym wykazał się Jakub Mazek, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Nad organizacją i sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali pracownicy Zespołu Szkół pan Mirosław Chojecki i pan Wiesław Gańko.

Tradycyjnie, w tegorocznych działaniach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Zespół Szkół w Siennicy współpracował z Zespołem Szkół w Wielgolesie. Akcję wspierali nauczyciele oraz pani dyrektor Roma Piłatkowska.

Współpraca zaowocowała sumą zebranych środków 14363,24 zł . Największą kwotę zebrali:  Kacper Podobas ze Szkoły Podstawowej w Wielgolesie oraz Olga Ochmańska
z Zespołu Szkół w Siennicy.

Serdeczne Podziękowania przekazują organizatorzy tegorocznego, XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

  1. Wójtowi Gminy Siennica, Grzegorzowi Zielińskiemu za ufundowanie słodkich upominków dla najmłodszych uczestników XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół w Siennicy.
  2. Zakładowi  Cukierniczemu  Rafał Majewski ( Klonowa 4, Mrozy), za ufundowanie tortu dla uczestników XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  3. w Zespole Szkół w Siennicy.
  4. Pani Ewelinie Kaska-Łobodowskiej (11 Listopada 10/12, Mińsk Mazowiecki) wraz z grupą Fit&Joy, za zaprezentowanie zumby.
  5. Dyrekcji Banku Spółdzielczego z Latowicza i Siennicy za pomoc w liczeniu zebranych środków (liczarki do monet i banknotów).
  6. Pani Agacie Zychowicz Adamiec - NailsArtAgata (ul. Kopernika 5, Mińsk Mazowiecki), za voucher na manicure hybrydowy.
  7. Montowni Fryzur z Kołbieli za przekazanie voucherów kosmetycznych.
  8. Kinu Muza w Mińsku Mazowieckim za voucher przekazany na licytację.
  9. Panu Mirosławowi Ostrowskiemu za ufundowanie „Światełka do nieba”.
  10. Panu Jakubowi Maguzie za przekazanie na licytację  płyty „Poema”
  11. Stowarzyszeniu Absolwentów Szkół Siennickich za podarowanie książek na licytację.
  12. Pani Katarzynie Wyszogrodzkiej-Jagiełło, kierownikowi SP ZOZ w Siennicy i paniom Eryce Laskowskiej oraz Iwonie Wasik za umożliwienie przeprowadzenia fachowych pomiarów  poziomu glukozy i ciśnienia krwi.
  13. Panu Arturowi Czajce wraz z drużyną strażacką OSP w Siennicy za dbałość o bezpieczeństwo podczas „Światełka do nieba”.
  14. Panu Sebastianowi Domańskiemu i pani Kindze Domańskiej Lis, „Wyroby Tradycyjne S.C” (Siennica, ul. Mińska), za przekazanie wędlin i kiełbasy na ognisko.
  15. Panu Krzysztofowi Sibilskiemu, Delikatesy „Kulfon” (Siennica, ul. Mińska), za przekazanie produktów spożywczych.
  16. Pani Katarzynie Trzmiel za ozdabianie malunkami dziecięcych twarzy.
  17. Mazowieckiemu Siołu Julianówka za przygotowanie atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy.
  18.  Pani Katarzynie Korzeniewskiej za przygotowanie stoiska z wata cukrową i pop - cornem.
  19. Pani Agnieszce i Stanisławowi Trzmiel :Wytwórnia Cukiernicza „Esta”, za przekazanie słodkości.
  20. Zespołowi „Record” w składzie: Kamil Pałdyna, Kamil Szuba, Grzegorz Bylinka, Damian Kosek, za oprawę muzyczną dyskoteki.
  21. Rodzicom uczniów: Moniki Pałdyny, Jakuba Mazka, Wiktorii Zawady, Aleksandry Płatek, Julii Wójcik, Martyny Murackiej i Tobiasza Kurowskiego, za przekazanie ciast.