piątek, grudzień 14, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

W Centrum Nauki Kopernik

W dniu 7 grudnia 2017 r. z okazji Mikołajek uczniowie kl. III Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej byli na wycieczce w Warszawie z wizytą w Centrum Nauki Kopernik oraz w kinie. Podczas zwiedzania Centrum Nauki Kopernik podziwiali prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Zapoznali się z niemal wszystkimi prawami fizyki jakie rządzą naszym światem.

To niezwykła przygoda z nauką, która pobudza wyobraźnię i na długo pozostaje w pamięci.
A oglądali między innymi:      
Świat w ruchu - dzięki eksponatom tworzącym wystawę dowiedzieli się, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, a także w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni. To była również okazja do samodzielnego wyprodukowania prądu elektrycznego, do przyjrzenia się, jak powstaje tornado oraz doświadczenia tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi.
Re: Generację -  miejsce stworzone specjalnie dla ludzi młodych, wkraczających w dorosłe życie (powyżej czternastego roku życia) oraz dla dorosłych. Te eksperymenty pozwalały zgłębić tajniki ludzkiej psychiki: dowiedzieć się więcej o samym sobie oraz prawach rządzących relacjami między ludźmi.    
Teatr wysokich napięć  pozwalający poznać różne oblicza prądu i zrozumieć zasady rządzące elektromagnetyzmem. Podczas interaktywnych pokazów można było nie tylko bezpiecznie dotknąć prądu, ale także zobaczyć, jak przez nas przepływa. Zobaczyć jak bezdotykowo wprawimy w ruch metalowe przedmioty, poczuć powiew wiatru jonowego i zobaczyć naprawdę imponujące pioruny. Aż włosy stawały dęba! Nie ze strachu jednak, tylko w wyniku obcowania z generatorem Van de Graaffa. Czy prąd płynie w kablach tak jak woda w rurach? Czym jest plazma? Na czym polega bezprzewodowe zasilanie?
Wycieczka ta była atrakcyjną formą zdobywania wiedzy. To niezwykła przygoda z nauką, która pobudza wyobraźnię i na długo pozostaje w pamięci.