piątek, grudzień 14, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Spotkanie z Rainbow

31.10.2017r. w Zespole Szkół w Siennicy odbyło się spotkanie z przedstawicielami Biura Podróży Rainbow Tours. Uczniowie klasy pierwszej Technikum Obsługi Turystycznej jako przyszli animatorzy otrzymali wyprawki oraz koszulki branżowe od Pani Aleksandry Wodzyńskiej i Pana Filipa Szmidta.

Ponadto uczniowie klasy patronackiej zaprezentowali naszym gościom oraz społeczności szkolnej swoje zdolności aktorskie, taneczne oraz organizatorskie. 

Uczniowie z klasy pod patronatem Rainbow objęci są innowacją pedagogiczną w kształceniu zawodowym w zakresie animacji wolnego czasu w turystyce.

 

Realizując program innowacji zakładamy, że uczniowie poznają pracę animatora wolnego czasu oraz podejmą pracę w tym zawodzie. Udział młodzieży w innowacji pozwoli zwiększyć jej kompetencje zawodowe.

W ramach innowacji będą realizowane treści animacji  na przedmiotach zawodowych, języku angielskim, na zajęciach wychowania fizycznego oraz na godzinach wychowawczych.  Program również będzie wdrażany na warsztatach ze specjalistami oraz na wyjazdach szkoleniowych organizowanych przy współpracy biura podróży Rainbow Tours.

Raz w cyklu kształcenia uczniowie będą uczestniczyć w wyjeździe szkoleniowym, w czasie którym szlifowane będą umiejętności do pracy w zawodzie animatora czasu wolnego. Uczniowie będą gośćmi centrali Rainbow w Łodzi. Wycieczka jest jednym z najważniejszych elementów pracy z uczniami w ramach realizacji programu klasy patronackiej. Pierwszy wyjazd naszej młodzieży jest już zaplanowany w terminie 12-16.02. 2018 r.

Celem współpracy z Biurem Rainbow Tours jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego uczniów szkół średnich o profilu turystycznym oraz zwiększenie stanu liczebnego przyszłych pracowników o profilu zawodowym, zwłaszcza animatorów czasu wolnego. Partnerstwo realizowane w praktyce szkolnej poprzez fachowe zajęcia animacyjne, wycieczki studyjne, kursy zagraniczne jest szansą dla młodzieży na zdobycie doświadczenia zawodowego już na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej.