piątek, grudzień 14, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Targi turystyczne pełne podróżniczych inspiracji.

20 października I kl. technikum obsługi turystycznej odwiedziła Ptak Warsaw Expo gdzie odbywały się II Międzynarodowe Targi World Travel Show. Te targi to doskonałe miejsce gdzie można odbyć  błyskawiczną, 3-dniową podróż dookoła świata. Krajem partnerskim tegorocznej imprezy był Meksyk. Na targach zaprezentowało się ponad 200 krajów i regionów z całego świata. Wystawcami byli: organizacje turystyczne, ambasady, instytucje kulturalne, samorządy, biura podróży oraz linie lotnicze. Główną atrakcją targów w tym dniu był Festiwal Podróżników National Geographic.  

 Na powierzchni 100 tys. metrów kw., na wielu scenach, stoiskach i w salach konferencyjnych, odbywały się spotkania, fora, prelekcje, prezentacje, pokazy i szkolenia. W targach wzięło udział ponad 40 obieżyświatów zaproszonych przez Ptak Warsaw Expo oraz partnerów: National Geographic, Fly4Free, Travel Channel i Kontynenty. Uczniowie I TT wzięli udział w wielkim otwarciu targów z udziałem ambasadorów, przedstawicieli samorządów oraz organizacji turystycznych jak również zwiedzali Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej podziwiając prezentacje 200 krajów i regionów z całego świata, biorąc udział w spotkaniach z podróżnikami - m.in. Aleksandrem Dobą, Wojciechem Cejrowskim. Oglądali również Festiwal Kultur Azji (pokazy i warsztaty tańców, sztuk walki oraz kulinarne, gry azjatyckie, wystawy fotografii, koncert tradycyjnej orkiestry indonezyjskiej gamelan). W salonie Camper&Caravan uczniowie podziwiali najnowocześniejsze campery i przyczepy campingowe oraz Strefę Outdoor ze sprzętem turystycznym i sportowym. Salon Jachtowy prezentował ponad 120 jednostek pływających wartości 20 mln Euro. Można było wziąć udział w spotkaniach  z żeglarzami i kajakarzami: A. Dobą, F. Walczakiem, W. Kaliskim i G. Rózikiem, obejrzeć salon nurkowy - szkoły nurkowe, turystykę nurkową i sprzęt oraz poczuć klimat divingu!