piątek, grudzień 14, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

V zwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Siennicy

    W środę 27 września w budynku Urzędu Gminy odbyła się V zwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Siennicy. Sesję, pod nieobecność przewodniczącej Darii Podobas, poprowadził wiceprzewodniczący Kamil Pałdyna. Młodzi radni podsumowali pierwszy rok swojej pracy. Oprócz czterech sesji i kilku komisji, młodzi ludzie byli inicjatorami i współorganizatorami trzech imprez adresowanych do mieszkańców gminy. Był to bieg majowy, opiekę nad którym sprawował animator siennickiego orlika oraz turniej gier komputerowych, gdzie młodzież wsparli z nauczyciele ZS w Siennicy. Sukcesem zakończyła się również współpraca z biblioteką gminną w sprawie organizacji kina letniego. Projekcja filmu jednak ze względu na pogodę odbyła się w sali gimnastycznej ZS. Młodzi radni zadowoleni z realizacji planu dyskutowali nad organizacją kolejnego przedsięwzięcia jakim ma być I Bieg Niepodległościowy. Szczegółów należy spodziewać się lada dzień, ale już zapraszają wszystkich zainteresowanych tak biegiem, jak i kibicowaniem.

    Radni MRG zatwierdzili wniosek do dorosłej RG o zabezpieczenie środków w budżecie na 2018 rok na realizację przedsięwzięć młodych radnych. Obecni na sesji radni „dorosłej” Rady Gminy wyrazili duże zadowolenie z działań MRG. Podjęte przez nich inicjatywy cieszą się dużym poparciem wśród mieszkańców gminy. Oby tak dalej!