niedziela, grudzień 09, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

LEKCJA W KINIE

Klasy trzecie gimnazjum rozpoczęły kolejny miesiąc nauki od lekcji w kinie na temat „Jak oni to zrobili”? Wykład urozmaicony prezentacją multimedialną dotyczył efektów specjalnych we współczesnych filmach. Poznaliśmy sztuczki reżyserów i scenarzystów  kina, takie jak animacja poklatkowa, blue box i green screen czy motion capturing. Dowiedzieliśmy się, w jakim celu aktorzy  stosują  endoszkielet , co rozwiązuje zagadkę Wojowniczych Żółwi  Ninja i nnych nieziemskich stworów!  Wiemy, dlaczego aktor wygląda 20 lat młodziej, a ten, który zmarł 20 lat temu, nadal występuje  w najnowszej „Odysei kosmicznej” z 2016r. - to technika nakładania zdjęć i masek silikonowych. Wiemy, dlaczego hobbici są mali na ekranie (chociaż aktorzy są wysocy) i jak wyczarować dzięki makietom i miniaturom fantastyczne plany filmowe i spektakularne katastrofy. Po lekcji w kinie umiemy rozpoznać  sztucznego tygrysa czy fokę oraz rozumiemy, dlaczego dinozaury z „Parku Jurajskiego” są jak żywe(to animatronika). Po obejrzeniu polskiej produkcji  z efektami specjalnymi, tzn. filmu „Za niebieskimi drzwiami”, zobaczyliśmy zastosowanie efektów specjalnych przez twórców i aktorów. Pokazane tam plany  filmowe, wyczyny  ciotki Agaty i wygląd Krwawca nie mają dla nas tajemnic.

  1. Wąsowska