niedziela, grudzień 09, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Staże zagraniczne

W niedzielę 01 X 2017 r. na staż zagraniczny pod opieką Pana Mirosława Ostrowskiego i Pana Roberta Rowickiego do Włoch polecieli uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej technikum obsługi turystycznej oraz trzeciej technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Szkoła realizuje już kolejną edycję projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Uczestnicy projektu od czerwca przygotowywali się do wyjazdu na staż biorąc udział w zajęciach z języka włoskiego i angielskiego, dzięki którym poszerzali słownictwo w języku obcym związane ze swoją specjalnością zawodową. Brali udział w zajęciach z historii i kultury Włoch oraz Portugalii, zajęciach pedagogicznych integrujących grupy, warsztatach antystresowych oraz w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, przeprowadzonym przez strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, a także w warsztatach o Unii Europejskiej, które odbyły się w Punkcie Informacji Europejskiej w Warszawie.