piątek, grudzień 14, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

25 września w Komendzie Powiatowej Powiatowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla uczniów Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy - uczestników projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” przeprowadzono szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniu wzięło udział 32 uczniów technikum.

Podczas zajęć omawiano następujące zagadnienia: numery alarmowe służb ratunkowych, prawidłowe wezwanie służb ratunkowych, udzielenie pierwszej pomocy  przy omdleniu, rozpoznanie sytuacji zagrożenia życia oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pierwsza pomoc przy zadławieniach, zabezpieczenie złamań, udzielenie pomocy przy oparzeniach.

Zajęcia prowadzone były w bardzo atrakcyjnej formie za pomocą pogadanki oraz ćwiczeń z użyciem sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Ochotniczych Straży Pożarnych (m.in. torba PSP R1, fantom). W roli wykładowców wystąpili strażacy PSP z Mińska Mazowieckiego, Dowódca zastępu II zmiany st. ogn. Paweł Leszczyński oraz Ratownik sec. I zmiany Adrian Toczyski  .     
Okazało się, że strażacy, w swojej pracy zawodowej mają do czynienia z wieloma zdarzeniami medycznymi, dzięki czemu dysponują ogromnym doświadczeniem oraz wiedzą, którą chętnie przekazują innym.

Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta przez stażystów jest bezcenna i może się okazać w sytuacji zagrożenia zbawienna dla każdego potrzebującego.