piątek, grudzień 14, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

Dwa zespoły projektowe z Zespołu Szkół w Siennicy uczestniczyły 13 czerwca 2017 roku w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie. Spotkanie odbyło się na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z 67 szkół z całej Polski, którzy realizowali projekty edukacyjne we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Uczniowie i uczennice z Siennicy realizowali w bieżącym roku szkolnym dwa projekty, które zaprezentowali Warszawie: „Weź oddech” oraz „Girls Into Global STEM”

Inauguracja spotkania odbyła się w Sali Kolumnowej. Następnie uczestnicy zapoznawali się z projektami znajdującymi się na stoiskach w Arkadach Kubickiego. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Karol, Sebastian, Weronika, Natalia, Amelia, Karolina, Weronika i Olga pod opieką nauczycielki biologii Marzeny Augustyniak-Chojeckiej przygotowali quiz o projekcie oraz zestawy do przeprowadzania eksperymentów dotyczących czystości powietrza i wody.

W ramach prezentacji odbywała się Gra Arkadowa, w której uczestnicy odpowiadali na przygotowane przez zespoły projektowe pytania. Uczniowie i uczennice spotkali się również z koordynatorem programów, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników. Spotkanie w Warszawie było doskonałą okazją do poznania osiągnięć innych uczniów, prezentowanych zagadnień oraz promowanie działań Zespołu Szkół i Gminy Siennica.