piątek, grudzień 14, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

ARCHPELAG SKARBÓW

W dniach 18 i 19 maja w naszej szkole był realizowany  program profilaktyczny „ARCHPELAG SKARBÓW”. Młodzież z klas gimnazjalnych oraz z klasy I technikum uczestniczyła przez dwa dni w zajęciach prowadzonych przez goszczącą u nas czwórkę trenerów. Spotkania prowadzone były metodami aktywizującymi, młodzież miała okazję do dobrej zabawy i otrzymania wielu upominków. Widać było uśmiechy na twarzach. Treść programu dotyczyła budowania relacji z rówieśnikami  i rodzicami. Zachęcano do rozważności w działaniu i powstrzymania się przed zbyt szybkim podjęciem  aktywności seksualnej. Ukazano wiele negatywnych skutków zażywania substancji psychoaktywnych. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze, a na przerwach rozbrzmiewała muzyka, która spontanicznie podrywała młodzież do tańca. Programowi dla młodzieży towarzyszyło szkolenie rady pedagogicznej oraz spotkanie dla rodziców na temat „jak poruszać się w dżungli kontaktów z nastolatkiem?”.

Dorota Aniszewska