środa, styczeń 16, 2019

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Koncert Moskwiczan

Tuż przed wiosenną przerwą świąteczną w naszej szkole miał miejsce niezwykły koncert. Na scenie wystąpili wybitni rosyjscy muzycy: Marija Sabielkina  (laureatka wielu międzynarodowych konkursów fortepianowych), Marina Sudziłowska (grająca na altówce laureatka wielu międzynarodowych konkurów), Siergiej Sudziłowski (wirtuoz wiolonczeli), Mark Piekarski (profesor Moskiewskiego Konserwatorium Państwowego im. Piotra Czajkowskiego - instrumenty perkusyjne) Koncert poprowadził Jarosław Sudziłowski (kompozytor i przewodniczący Młodzieżowego Oddziału Rosyjskiego Związku Kompozytorów) Zabrzmiała muzyka pochodzącą niemalże z całego świata. Były dzieła między innymi Chopina, Czajkowskiego, Wieniawskiego, Chaczaturiana. Zagrano muzykę inspirowaną medytacjami indyjskimi, tańcem hiszpańskim czy jazzem amerykańskim. Było i poważnie, i z przymrużeniem oka. Kunszt, z jakim muzycy wykonywali poszczególne utwory sprawił, że koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem, a młodzież długo oklaskiwała artystów. Zaś oni sami byli zauroczeni naszą szkołą, jej historią, zbiorami muzeum oraz laboratorium.