niedziela, grudzień 09, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Zajęcia w CKP Siedlce

W dniach 14 i 21 marca uczniowie klasy trzeciej ZSZ w zawodzie operator obrabiarek skrawających, uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach zorganizowanych w Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach. Tematem spotkań było zapoznacie się z obsługą maszyn sterowanych numerycznie takich jak Tokarka EMCO PC TURN 120 i frezarka CBKO FYS 16 NM wraz z oprogramowaniem Sinumerik810/820.

  Na zajęciach każdy z uczniów ustawił na maszynie punkty zerowe obrabiarki i przedmiotu obrabianego oraz wymianę narzędzia. Wszystkie czynności zostały zapisane w programie sterującym. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie, którzy przystąpią do egzaminu zawodowego w kwalifikacji M19 Użytkowanie obrabiarek skrawających. Celem spotkań było poznanie nowych maszyn i oprogramowania, ale przede wszystkim miejsca organizacji egzaminu w w/w kwalifikacji. Zajęcia prowadził mgr inż. Sławomir Kożuchowski, a klasa była pod opieką mgr inż. Tomasza Walasika.