środa, listopad 21, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Święto Patronów Szkoły

Święto Patronów Szkoły w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy ma zawsze szczególny wymiar. Tradycją jest wymiana pocztów sztandarowych oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów. W tym roku nie mogło zabraknąć tych elementów. Pierwszym punktem uroczystości było zaprzysiężenie nowych pocztów. Zaszczytu opieki nad pocztem dostąpili następujący uczniowie w asyście: Monika Mazowiecka, Kinga Rudnicka, Adrianna Paska i Jolanta Zawadka. Chorążymi zostali: Kamil Kowalski i Szymon Moreń.

Uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawcy Tomasza Parobczyka przygotowali część artystyczną. Najpierw przybliżyli sylwetki patronów podkreślając zasługi Państwa Gnoińskich nie tylko w pracy w pedagogicznej, ale także społecznej. To dzięki nim w Siennicy prowadzone było tajne nauczanie. To dzięki panu Gnoińskiemu młodzi ludzie, oficjalnie uczący się zawodu, a potajemnie na tajnych kompletach, unikali wywiezienia na przymusowe roboty. Później przeprowadzony został teleturniej wiedzy o patronach i szkole. Padały przeróżne pytania: od przedmiotów nauczanych przez patronów do podania nazwisk aktywnych nauczycieli wychowania fizycznego. Okazało się, że pytania z historii okazały się łatwiejsze od tych dotyczących współczesności. Zwyciężył Kamil Kępka z IVTEO, a drugie miejsce zajął Mariusz Kania z I gimnazjum.