piątek, grudzień 14, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego - POWER, KONKURS 2016

        Miło nam poinformować, że nasz wniosek pt: „EUROPEJSKIE DOŚWIADCZENIA"  w konkursie ERASMUS+ 2016, który został zamieszczony na liście rezerwowej Akcja 1 – Mobilność uczniów w Sektorze – „Kształcenie i Szkolenie Zawodowe” 
ZOSTAŁ ZATWIERDONY DO REALIZACJI ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego w trybie pozakonkursowym, którego beneficjentem jest FRSE. Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+. 

Oznacza to, że odbędą się zagraniczne staże zawodowe dla uczniów techników i zasadniczej szkoły zawodowej.

 

Logo FE Wiedza edukacja RGB                          Logo UE Fundusz Społeczny RGB                                            

plakat rekrutacja

 

Wszystkie działania projektowe zamieszczamy na FB:

I GRUPA WŁOSKA: https://www.facebook.com/Siennica-we-W%C5%82oszech-Erasmus-2017-133340587254149/

II GRUPA WŁOSKA: https://www.facebook.com/Sta%C5%BCe-W%C5%82ochy-2018-223417891736463/

I GRUPA PORTUGALSKA: https://www.facebook.com/Barcelos-2017-726393837550419/

II GRUPA PORTUGALSKA: https://www.facebook.com/Siennica-w-Portugalii-2018-264620744078410/

 

Spotkanie informacyjne:

19 stycznia 2017r. odbyło się spotkanie z uczniami i ich rodzicami dotyczące projektu „Europejskie doświadczenia", który realizowany jest w ramach programu Erasmus+. 
W trakcie spotkania uczestnikom - rodzicom i kandydatom na staż, wyświetlona została prezentacja dzięki, której poznali główne założenia projektu m.in. cele, harmonogram i program staży oraz dowiedzieli się o szczegółowych kryteriach rekrutacji.

 DSC0184  DSC0185  DSC0186

 

Kursy językowe:

kurs 1kurs 2kurs jw1nativekurs jw

Zdjęcie użytkownika Siennica w Portugalii 2018.Zdjęcie użytkownika Siennica w Portugalii 2018.

 

szkolenie "Jak radzić sobie w sytuacjach stresowych":

stresstr1str2

 

 zajęcia integracyjne:

integrintegracja1integ 2

 

Szkolenie z pierwszej pomocy:

25 września w Komendzie Powiatowej Powiatowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla uczniów Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy - uczestników projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” przeprowadzono szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniu wzięło udział 32 uczniów technikum. 

     Podczas zajęć omawiano następujące zagadnienia: numery alarmowe służb ratunkowych, prawidłowe wezwanie służb ratunkowych, udzielenie pierwszej pomocy  przy omdleniu, rozpoznanie sytuacji zagrożenia życia oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pierwsza pomoc przy zadławieniach, zabezpieczenie złamań, udzielenie pomocy przy oparzeniach.

       Zajęcia prowadzone były w bardzo atrakcyjnej formie za pomocą pogadanki oraz ćwiczeń z użyciem sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Straży Pożarnych (m.in. torba PSP R1, fantom). W roli wykładowców wystąpili strażacy PSP z Mińska Mazowieckiego, Dowódca zastępu II zmiany st. ogn. Paweł Leszczyński oraz Ratownik sec. I zmiany Adrian Toczyski  .     
Okazało się, że strażacy, w swojej pracy zawodowej mają do czynienia z wieloma zdarzeniami medycznymi, dzięki czemu dysponują ogromnym doświadczeniem oraz wiedzą, którą chętnie przekazują innym.

     Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta przez stażystów jest bezcenna i może się okazać w sytuacji zagrożenia zbawienna dla każdego potrzebującego.    

31

 72

Pogadanka z Policjantami: 

27 września odbyły się kolejne zajęcia przygotowawcze do wyjazdu na staż. Zajęcia poprowadzili Pani starszy sierżant Dominika Witek z Powiatowej Komendy Policji w Mińsku Mazowieckim oraz starszy sierżant Arkadiusz Wysocki Dzielnicowy Gminy Siennica. Uświadomili oni młodzieży prawne aspekty pobytu za granicą, możliwe problemy i sposoby radzenia sobie z nimi. Szczególną uwagę zwrócili na: zachowanie się na lotnisku, zachowanie się w miejscach publicznych na terenie Portugalii i Włoch, zachowanie własnego bezpieczeństwa osobistego, zażywanie używek i konsekwencji z ich stosowania.            
Cenne okazały się wskazówki dotyczące wyjazdu za granicę, przygotowania właściwych dokumentów, pozostawienia informacji bliskim, pozyskania informacji o organizatorze wyjazdu.     
W drugiej części spotkania Pani starszy inspektor uwrażliwiła młodzież na możliwość kontaktów z migrantami pochodzącymi z innych kręgów kulturowych. Pani Witek apelowała o tolerancję religijną, kulturową, etniczną, wyznaniową.
W czasie spotkania młodzież zapoznała się z przepisami prawa regulującymi wyżej wymienione kwestie.
Młodzież chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniu.

polic