Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Aktywny początek ferii

W piątek 12 stycznia 2018 roku, grupa młodzieży gimnazjalnej  aktywnie rozpoczęła czas ferii zimowych uczestnicząc w siódmej edycji „Nocy Biologów” na Wydziale Biologii oraz w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Do godziny 23.00 na uczestników czekały atrakcje w formie wykładów, warsztatów, stoisk z pokazami, gier interaktywnych, escape roomów oraz wystaw.

Podczas pobytu na Uniwersytecie Warszawskim, uczniowie klasy III gimnazjum przedstawili nauczycielom mazowieckich szkół efekty pracy nad projektem „Weź oddech” realizowanym we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nauczycielki podczas zajęć warsztatowych dla nauczycieli zademonstrowały przygotowane eksperymenty.   

            Podczas „Nocy Biologów” każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Niektórych zainteresował wykład „Noc w grobowcu, czyli dlaczego cywilizacja kiełkowała

w dolinach rzek”, innych wykład „Alternatywa dla antybiotyków w dobie narastającej antybiotykooporności” czy „Co się dzieje w trenowanym mięśniu, czyli naukowo

o sporcie”.

            Zainteresował nas także pokaz „W poszukiwaniu zbroDNiArza”, podczas którego dowiedzieliśmy się, w jaki sposób bada się ślady z miejsca zbrodni: odciski palców i ślady krwi oraz w jaki sposób szuka się przestępcy na podstawie DNA. Wyjaśniono nam, jak izoluje się DNA, na czym polega reakcja PCR i elektroforeza jak również, w jaki sposób analizuje się elementy mikrosatelitarne.

Wzbogaceni nowymi doświadczeniami, pomimo zmęczenia, wróciliśmy zadowoleni z tak spędzonego wieczoru.

Elżbieta Gałązka, Sylwia Zbiciak, Marzena Chojecka.