Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

W Centrum Nauki Kopernik

W dniu 7 grudnia 2017 r. z okazji Mikołajek uczniowie kl. III Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej byli na wycieczce w Warszawie z wizytą w Centrum Nauki Kopernik oraz w kinie. Podczas zwiedzania Centrum Nauki Kopernik podziwiali prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Zapoznali się z niemal wszystkimi prawami fizyki jakie rządzą naszym światem.

To niezwykła przygoda z nauką, która pobudza wyobraźnię i na długo pozostaje w pamięci.
A oglądali między innymi:      
Świat w ruchu - dzięki eksponatom tworzącym wystawę dowiedzieli się, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, a także w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni. To była również okazja do samodzielnego wyprodukowania prądu elektrycznego, do przyjrzenia się, jak powstaje tornado oraz doświadczenia tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi.
Re: Generację -  miejsce stworzone specjalnie dla ludzi młodych, wkraczających w dorosłe życie (powyżej czternastego roku życia) oraz dla dorosłych. Te eksperymenty pozwalały zgłębić tajniki ludzkiej psychiki: dowiedzieć się więcej o samym sobie oraz prawach rządzących relacjami między ludźmi.    
Teatr wysokich napięć  pozwalający poznać różne oblicza prądu i zrozumieć zasady rządzące elektromagnetyzmem. Podczas interaktywnych pokazów można było nie tylko bezpiecznie dotknąć prądu, ale także zobaczyć, jak przez nas przepływa. Zobaczyć jak bezdotykowo wprawimy w ruch metalowe przedmioty, poczuć powiew wiatru jonowego i zobaczyć naprawdę imponujące pioruny. Aż włosy stawały dęba! Nie ze strachu jednak, tylko w wyniku obcowania z generatorem Van de Graaffa. Czy prąd płynie w kablach tak jak woda w rurach? Czym jest plazma? Na czym polega bezprzewodowe zasilanie?
Wycieczka ta była atrakcyjną formą zdobywania wiedzy. To niezwykła przygoda z nauką, która pobudza wyobraźnię i na długo pozostaje w pamięci.