Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

26 października 2017 r. uczniowie klasy II i III technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej, które co roku odbywają się w Warszawskim Centrum EXPO XXI pod Honorowym patronatem: Ministerstwa Energii, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.


Wyjazd ten miał na celu zapoznanie młodzieży z wystawcami, którzy na targach prezentowali potencjał energii odnawialnej i możliwości znacznego jej rozwoju w przyszłości. Na uczestników wydarzenia, oprócz oferty ponad 90 wystawców, czekały m.in. specjalistyczne konferencje i spotkania branżowe. Dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszył się  Konkurs na Instalatora Roku ta inicjatywa ma promować dobre praktyki i sprawdzić umiejętności polskich instalatorów.  Młodzież chętnie wzięła udział w wydarzeniu merytorycznym, Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaiki w Polsce, podczas której uwagę uczestników przyciągnęła prezentacja Dr Żdanowicza dotycząca kwestii, na które należy zwracać uwagę przy zakupie modułów fotowoltaicznych.

Firmy biorące udział w targach prezentowały swoją ofertę w ośmiu sektorach: bioenergia (energia z drewna, biomasa, biogaz, biopaliwa), energia wiatrowa, CHP - kogeneracja, energooszczędne budownictwo i renowacja budynków, energia wodna, pompy ciepła, energia geotermiczna oraz energia słoneczna.