Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Targi turystyczne pełne podróżniczych inspiracji.

20 października I kl. technikum obsługi turystycznej odwiedziła Ptak Warsaw Expo gdzie odbywały się II Międzynarodowe Targi World Travel Show. Te targi to doskonałe miejsce gdzie można odbyć  błyskawiczną, 3-dniową podróż dookoła świata. Krajem partnerskim tegorocznej imprezy był Meksyk. Na targach zaprezentowało się ponad 200 krajów i regionów z całego świata. Wystawcami byli: organizacje turystyczne, ambasady, instytucje kulturalne, samorządy, biura podróży oraz linie lotnicze. Główną atrakcją targów w tym dniu był Festiwal Podróżników National Geographic.  

 Na powierzchni 100 tys. metrów kw., na wielu scenach, stoiskach i w salach konferencyjnych, odbywały się spotkania, fora, prelekcje, prezentacje, pokazy i szkolenia. W targach wzięło udział ponad 40 obieżyświatów zaproszonych przez Ptak Warsaw Expo oraz partnerów: National Geographic, Fly4Free, Travel Channel i Kontynenty. Uczniowie I TT wzięli udział w wielkim otwarciu targów z udziałem ambasadorów, przedstawicieli samorządów oraz organizacji turystycznych jak również zwiedzali Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej podziwiając prezentacje 200 krajów i regionów z całego świata, biorąc udział w spotkaniach z podróżnikami - m.in. Aleksandrem Dobą, Wojciechem Cejrowskim. Oglądali również Festiwal Kultur Azji (pokazy i warsztaty tańców, sztuk walki oraz kulinarne, gry azjatyckie, wystawy fotografii, koncert tradycyjnej orkiestry indonezyjskiej gamelan). W salonie Camper&Caravan uczniowie podziwiali najnowocześniejsze campery i przyczepy campingowe oraz Strefę Outdoor ze sprzętem turystycznym i sportowym. Salon Jachtowy prezentował ponad 120 jednostek pływających wartości 20 mln Euro. Można było wziąć udział w spotkaniach  z żeglarzami i kajakarzami: A. Dobą, F. Walczakiem, W. Kaliskim i G. Rózikiem, obejrzeć salon nurkowy - szkoły nurkowe, turystykę nurkową i sprzęt oraz poczuć klimat divingu!