Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

"Praca wychowawcy to praca niełatwa,

Bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.

Kocha ona figle i chętnie się czubi,

Lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.

Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,

aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,

który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,

jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie...”

          Tymi słowy uczniowie powitali zebranych w sali gimnastycznej gości, nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu Szkół. Jak zawsze w chwilach ważnych dla naszej społeczności byli z nami przedstawiciele władz samorządowych Urzędu Gminy Siennica, członkowie Rady Rodziców oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich.  Było uroczyście, kiedy młodzież klasy pierwszej technikum obsługi turystycznej składała ślubowanie na sztandar. Było zabawnie podczas występów uczniów, opowiadających o codzienności szkolnego życia. Było także nostalgicznie, kiedy chór szkolny zaprezentował umiejętności wokalne. Ujawniły się również talenty taneczne, aktorskie i organizacyjne. Samorząd Uczniowski zadbał o wszystkich pracowników szkoły oraz gości zgromadzonych na uroczystości. Podziękowania, nagrody i życzenia zdominowały drugą część spotkania. Były słodkości, kwiaty, kartki z życzeniami, uśmiechy i brawa. Uroczystą akademię uczniowie zakończyli słowami:

"Święto edukacji narodowej obchodzimy,
Zdrowia i radości nauczycielom i pracownikom życzymy,
Jesteście dla nas wzorem i przykładem,
Z Wami łatwiej w życiu dajemy sobie radę,
Chcemy życzyć Wam sto lat,
Prowadźcie nas śmiało przez świat!”

  1. Wąsowska