Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

V zwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Siennicy

    W środę 27 września w budynku Urzędu Gminy odbyła się V zwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Siennicy. Sesję, pod nieobecność przewodniczącej Darii Podobas, poprowadził wiceprzewodniczący Kamil Pałdyna. Młodzi radni podsumowali pierwszy rok swojej pracy. Oprócz czterech sesji i kilku komisji, młodzi ludzie byli inicjatorami i współorganizatorami trzech imprez adresowanych do mieszkańców gminy. Był to bieg majowy, opiekę nad którym sprawował animator siennickiego orlika oraz turniej gier komputerowych, gdzie młodzież wsparli z nauczyciele ZS w Siennicy. Sukcesem zakończyła się również współpraca z biblioteką gminną w sprawie organizacji kina letniego. Projekcja filmu jednak ze względu na pogodę odbyła się w sali gimnastycznej ZS. Młodzi radni zadowoleni z realizacji planu dyskutowali nad organizacją kolejnego przedsięwzięcia jakim ma być I Bieg Niepodległościowy. Szczegółów należy spodziewać się lada dzień, ale już zapraszają wszystkich zainteresowanych tak biegiem, jak i kibicowaniem.

    Radni MRG zatwierdzili wniosek do dorosłej RG o zabezpieczenie środków w budżecie na 2018 rok na realizację przedsięwzięć młodych radnych. Obecni na sesji radni „dorosłej” Rady Gminy wyrazili duże zadowolenie z działań MRG. Podjęte przez nich inicjatywy cieszą się dużym poparciem wśród mieszkańców gminy. Oby tak dalej!