Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Staże zagraniczne

W niedzielę 01 X 2017 r. na staż zagraniczny pod opieką Pana Mirosława Ostrowskiego i Pana Roberta Rowickiego do Włoch polecieli uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej technikum obsługi turystycznej oraz trzeciej technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Szkoła realizuje już kolejną edycję projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Uczestnicy projektu od czerwca przygotowywali się do wyjazdu na staż biorąc udział w zajęciach z języka włoskiego i angielskiego, dzięki którym poszerzali słownictwo w języku obcym związane ze swoją specjalnością zawodową. Brali udział w zajęciach z historii i kultury Włoch oraz Portugalii, zajęciach pedagogicznych integrujących grupy, warsztatach antystresowych oraz w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, przeprowadzonym przez strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, a także w warsztatach o Unii Europejskiej, które odbyły się w Punkcie Informacji Europejskiej w Warszawie.