Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

25 września w Komendzie Powiatowej Powiatowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla uczniów Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy - uczestników projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” przeprowadzono szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniu wzięło udział 32 uczniów technikum.

Podczas zajęć omawiano następujące zagadnienia: numery alarmowe służb ratunkowych, prawidłowe wezwanie służb ratunkowych, udzielenie pierwszej pomocy  przy omdleniu, rozpoznanie sytuacji zagrożenia życia oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pierwsza pomoc przy zadławieniach, zabezpieczenie złamań, udzielenie pomocy przy oparzeniach.

Zajęcia prowadzone były w bardzo atrakcyjnej formie za pomocą pogadanki oraz ćwiczeń z użyciem sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Ochotniczych Straży Pożarnych (m.in. torba PSP R1, fantom). W roli wykładowców wystąpili strażacy PSP z Mińska Mazowieckiego, Dowódca zastępu II zmiany st. ogn. Paweł Leszczyński oraz Ratownik sec. I zmiany Adrian Toczyski  .     
Okazało się, że strażacy, w swojej pracy zawodowej mają do czynienia z wieloma zdarzeniami medycznymi, dzięki czemu dysponują ogromnym doświadczeniem oraz wiedzą, którą chętnie przekazują innym.

Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta przez stażystów jest bezcenna i może się okazać w sytuacji zagrożenia zbawienna dla każdego potrzebującego.