Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

Dwa zespoły projektowe z Zespołu Szkół w Siennicy uczestniczyły 13 czerwca 2017 roku w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie. Spotkanie odbyło się na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z 67 szkół z całej Polski, którzy realizowali projekty edukacyjne we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Uczniowie i uczennice z Siennicy realizowali w bieżącym roku szkolnym dwa projekty, które zaprezentowali Warszawie: „Weź oddech” oraz „Girls Into Global STEM”

Inauguracja spotkania odbyła się w Sali Kolumnowej. Następnie uczestnicy zapoznawali się z projektami znajdującymi się na stoiskach w Arkadach Kubickiego. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Karol, Sebastian, Weronika, Natalia, Amelia, Karolina, Weronika i Olga pod opieką nauczycielki biologii Marzeny Augustyniak-Chojeckiej przygotowali quiz o projekcie oraz zestawy do przeprowadzania eksperymentów dotyczących czystości powietrza i wody.

W ramach prezentacji odbywała się Gra Arkadowa, w której uczestnicy odpowiadali na przygotowane przez zespoły projektowe pytania. Uczniowie i uczennice spotkali się również z koordynatorem programów, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników. Spotkanie w Warszawie było doskonałą okazją do poznania osiągnięć innych uczniów, prezentowanych zagadnień oraz promowanie działań Zespołu Szkół i Gminy Siennica.