Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

ARCHPELAG SKARBÓW

W dniach 18 i 19 maja w naszej szkole był realizowany  program profilaktyczny „ARCHPELAG SKARBÓW”. Młodzież z klas gimnazjalnych oraz z klasy I technikum uczestniczyła przez dwa dni w zajęciach prowadzonych przez goszczącą u nas czwórkę trenerów. Spotkania prowadzone były metodami aktywizującymi, młodzież miała okazję do dobrej zabawy i otrzymania wielu upominków. Widać było uśmiechy na twarzach. Treść programu dotyczyła budowania relacji z rówieśnikami  i rodzicami. Zachęcano do rozważności w działaniu i powstrzymania się przed zbyt szybkim podjęciem  aktywności seksualnej. Ukazano wiele negatywnych skutków zażywania substancji psychoaktywnych. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze, a na przerwach rozbrzmiewała muzyka, która spontanicznie podrywała młodzież do tańca. Programowi dla młodzieży towarzyszyło szkolenie rady pedagogicznej oraz spotkanie dla rodziców na temat „jak poruszać się w dżungli kontaktów z nastolatkiem?”.

Dorota Aniszewska