Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Święto Patronów Szkoły

Święto Patronów Szkoły w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy ma zawsze szczególny wymiar. Tradycją jest wymiana pocztów sztandarowych oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów. W tym roku nie mogło zabraknąć tych elementów. Pierwszym punktem uroczystości było zaprzysiężenie nowych pocztów. Zaszczytu opieki nad pocztem dostąpili następujący uczniowie w asyście: Monika Mazowiecka, Kinga Rudnicka, Adrianna Paska i Jolanta Zawadka. Chorążymi zostali: Kamil Kowalski i Szymon Moreń.

Uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawcy Tomasza Parobczyka przygotowali część artystyczną. Najpierw przybliżyli sylwetki patronów podkreślając zasługi Państwa Gnoińskich nie tylko w pracy w pedagogicznej, ale także społecznej. To dzięki nim w Siennicy prowadzone było tajne nauczanie. To dzięki panu Gnoińskiemu młodzi ludzie, oficjalnie uczący się zawodu, a potajemnie na tajnych kompletach, unikali wywiezienia na przymusowe roboty. Później przeprowadzony został teleturniej wiedzy o patronach i szkole. Padały przeróżne pytania: od przedmiotów nauczanych przez patronów do podania nazwisk aktywnych nauczycieli wychowania fizycznego. Okazało się, że pytania z historii okazały się łatwiejsze od tych dotyczących współczesności. Zwyciężył Kamil Kępka z IVTEO, a drugie miejsce zajął Mariusz Kania z I gimnazjum.